top of page
Ondřej_Pavlačík_fotograf_architektury_&_designu 1-28.jpg

FAQs

Odpovědi na vaše časté otázky

FAQ: FAQ

Co mě čeká během první návštěvy u zubního lékaře?

Pokud nemáte žádné potíže, bude vaše první návštěva ve Forward Dental seznamovací. Během této návštěvy si vyslechneme vaše zdravotní problémy a cíle, zodpovíme vám případné dotazy a vysvětlíme vám možnosti léčby. Věříme, že se vám bude líbit naše přátelské, uvolněné prostředí, osobní přístup a špičkové, minimálně invazivní metody léčby. Provedeme důkladnou prohlídku vašich zubů a dásní, pořídíme OPG a intraorální rentgenové snímky, abychom odhalili skryté kazy a další nežádoucí změny. Závěrem na základě stavu vašich zubů a dásní vypracujeme léčebný plán, který bude pro vás nejvhodnější.

Jak často bych měl/a chodit na preventivní prohlídku? Proč bych měl/a jít k lékaři, když mě momentálně nic netrápí a neboli?

Podle nových předpisů hradí zdravotní pojišťovny preventivní prohlídky 1x ročně u dospělých a 2x ročně u dětí a těhotných žen. Doporučujeme dodržovat tyto intervaly a chodit pravidelně na preventivní prohlídky, protože parodontální onemocnění a zubní kazy obvykle nebolí, pokud jsou malé. Pravidelné preventivní prohlídky pomohou zabránit vzniku onemocnění dásní a zubního kazu. Pokud se vyskytnou, budeme schopni zachytit problém, dokud je malý, a zvolit konzervativnější přístup, čímž vám ušetříme čas, peníze i bolest.

Když si čistím zuby, krvácejí mi dásně. Co může být příčinou krvácení? 

Krvácení dásní může být způsobeno příliš agresivním čištěním zubů. Může to být také nahromaděný zubní kámen a plak, který dráždí dásně, způsobuje jejich otok a zánět a následně krvácení při čištění zubů. V žádném případě by dásně neměly krvácet jen při čištění zubů. Je vhodné poradit se se zubním lékařem, aby zjistil, zda je k obnovení zdraví dásní nutné čištění zubů – dentální hygiena, nebo aby určil jinou příčinu. Stejná doporučení platí i pro zápach z úst - helitózu.

Co je to zubní plak? Co je zubní kámen? Jak mohu předejit jeho vzniku? 

Zubní plak je bezbarvý a lepkavý povlak, který se tvoří na zubech a mezi zuby při každodenním jídle a pití. Tvoří ho mikroorganismy včetně streptococcus mutans, které se vyskytují v ústech. Odstraňuje se pravidelným čištěním zubů kartáčkem, mezizubními kartáčky a zubní nití. Zubní kámen vzniká ztvrdnutím zubního plaku, pokud není zavčas odstraněn. Zubní plak lze odstranit pravidelnou domácí péčí – pravidelným a správným čištěním zubů kartáčkem a nití. Zubní kámen lze odstranit pouze při profesionálním čištění. Pokud se zubní kámen tvoří pod linií dásní, může je dráždit a vést k zánětu a infekci. Neléčený zánět spolu s infekcí může vést k parodontálnímu onemocnění, ztrátě kostní hmoty a v závažných případech i ke ztrátě zubů. Proto je tak důležité pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře a hygienistu a dohlížet na zdraví ústní dutiny.

Jak často mám chodit na dentální hygienu, nebude to bolet?

Pravidelné profesionální čištění zubů ve Forward Dental nejen udržuje váš úsměv krásný, ale také pomáhá předcházet paradontóze, zubnímu kazu a dalším běžným zubním problémům. Na tvorbu zubního kamene má vliv několik faktorů, ale zásadní je pravidelná a správná domácí péče. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme absolvovat dentální hygienu 2x ročně, nejméně však 1x ročně. Šetrné odstranění zubního kamene ultrazvukem, čištění povrchu zubů pomocí Airflow a následné leštění zubním kartáčkem je bezbolestné. Výjimkou může být pokročilý zánět dásní, u kterého je možné použít lokální znecitlivění.

bottom of page