top of page
Ondřej_Pavlačík_fotograf_architektury_&_designu 1-12.jpg

soukromá zubní klinika na Praze 9

stomatologické služby

-Ondřej_Pavlačík_fotograf_architektury_&_designu 1-36.jpg

Vyšetření a preventivní prohlídky

Včasné odhalení dentálních problémů ochrání vaše zdraví a ušetří vám bolest, peníze a čas. 

Ve Forward Dental se zaměřujeme na prevenci, protože preventivní stomatologie je klíčem k udržení zdravých zubů po celý život. Dobrý stav ústní dutiny může mít pozitivní vliv i na vaše celkové zdraví.  


Vždy začínáme komplexním vyšetřením zubů a dásní, abychom mohli vytvořit léčebný plán, který bude odpovídat vašim individuálním potřebám. Naším cílem je diagnostikovat běžné zubní problémy dříve, než se stanou nebezpečnými pro vaše zdraví a příliš nákladnými nebo náročnými na opravu. Součástí prohlídky je nejmodernější digitální rentgenové vyšetření s nízkým zářením, které odhalí skryté kazy v mezizubních prostorech. Taky vám vyšetříme ústní sliznice, zda na ní nejsou nežádoucí změny. 


Věděli jste, že nejdůležitějším faktorem pro dlouholeté přežití zubu je množství zdravé zubní tkáně, která zůstane po ošetření? Čím invazivnější je zákrok, tím více struktury zubu se ztratí. Proto se při ošetření našich pacientů snažíme odhalit problém a zasáhnout v rané fázi, abychom zachránili co nejvíce zubních tkání.

Prevence

Bílé výplně a rekonstrukce zubů

Jasná alternativa k tradičním kovovým výplním. 

Když se vám vytvoří zubní kaz, doktor Taran v lokální anestesii pečlivě odstraní zkažená místa zubu za použití minimálně invazivní techniky, která ušetří více zubní tkáně než standardní technika pro tradiční kovové výplně. Kavita se pote vyplní odolným biokompatibilním kompozitním materiálem v barvě zubu – bílou výplní.   


Pokud máte na zubu hodně velký kaz nebo třeba zlomené hrbolky, doporučujeme zvážit keramickou onlay! Tyto náhrady jsou jednoduchým a účinným řešením a v některých případech představují vynikající alternativu k celokeramické korunce. Keramická onlay se používá stejně jako tradiční výplň, ale vypadá mnohem originálněji, je odolnější a má delší životnost.  


V Forward Dental používáme kvalitní materiály světových značek (3M ESPE, Denspy Sirona, GC atd.), které nám dodávají oficiální distributoři v České republice. Za svou práci ručíme 3 roky. 


Kompozitní a keramické výplně mohou ze své podstaty vydržet desítky let a ve skutečnosti posilují a chrání okolní strukturu zubu před poškozením a praskáním. Navíc jsou šetrné k životnímu prostředí a bezpečnější pro vás. 
Víte, že cena ošetření se odvíjí od rozsahu kazu? Čím menší je kaz, tím levnější je výplň.

usměvavý Girl
Výplně
IMG_1420 1+.jpg

Endodoncie - čistění kanálků

zahraní Váš zub, když je infikovan

Chceme, abyste si zachovali zdravé a přirozené zuby co nejdéle. Naším hlavním cílem je co nejkonzervativnější přístup. Zastavíme vznik zubního kazu a uděláme vše pro to, abychom předešli budoucímu ošetření kořenových kanálků. Pokud však zubní kaz již zasáhl nerv vašeho zubu, jsme připraveni vám pomoci. 

S využitím nejmodernějších technologií a s důrazem na vaše pohodlí se postaráme o váš infikovaný zub a obnovíme jeho zdraví. 

Po znecitlivění zubu Dr. Taran se nejprve odstraní kaz a případně starou netěsnící výplň. Infikovaná zubní dřeň se odstraní, vnitřek zubu se důkladně vyčistí, vydezinfikuje a následně se vyplní biokompatibilním materiálem. Zub je poté obnoven výplní nebo korunkou je-li indikována a nadále funguje jako každý jiný zub 

Cena ošetření se odvíjí od počtu kanálků. Pro lepší výsledky v komplikovaných případech používáme operační stomatologický mikroskop

Endo

Zubní korunky, můstky a estetické fazety

Ochrání váš chrup a obnoví estetiku i funkci

Nejlepší fazety jsou ty, které napodobují přírodu. Specializujeme se na úsměvy, kterých si každý všimne, ale nebude vědět proč. Pokud máte zuby, které se vám zdají příliš malé, nerovné, odštípnuté nebo mají tmavé skvrny, mohou pro vás být estetické fazety skvělou volbou. Estetické fazety vám pomohou získat bělejší a rovnější úsměv, kterým se budete moci pyšnit.  


Pokud však máte hodně rozsáhlý kaz nebo výplň větší než zbývající tkáně zubu, vystavujete svůj zub riziku prasklin, zlomů a dalších problémů včetně extrakce. Nechceme, aby se to stalo. Proto doporučujeme opatřit takovýto zub keramickou korunkou. Korunka pokrývá celou viditelnou část zubu, chrání jeho zbývající část a obnovuje původní tvar, velikost a barvu. Při správné péči jsou naše korunky navrženy tak, aby perfektně seděly a vydržely více než 15 let. 


Pokud jste přišli o zub, ale nemůžete si nechat zavést zubní implantát, nebo vám to vám to zdravotní stav nedovoluje, může být pro vás vhodný můstek. Spojením korunek se uzavře mezera mezi zbývajícími zuby.

Image by Bruno Adam
Protetika
Pohotovost
-Ondřej_Pavlačík_fotograf_architektury_&_designu 1-48.jpg

Bolest zubu - zubní pohotovost

jsme tu, když nás potřebujete

Intenzivní bolest nebo uraz není žádná legrace a my ve Forward Dental to chápeme. 


Když se tyto problémy objeví zavolejte a řekněte nám, co se děje. Poradíme vám, jak situaci zvládnout a omezit bolest, než se dostanete do naší ordinace. Uděláme vše pro to abychom vás co nejrychleji objednali. 


Ať už jste zcela novým pacientem, nebo k Dr. Taranovi chodíte už léta, pomůžeme vám co nejrychleji ulevit od bolesti a obnovit zdraví vašich zubů a dásní co nejdřív. 
Bez ohledu na to, co vás trápí, nabízíme komplexní pohotovostní stomatologické služby, které problém vyřeší a pomohou vám cítit se lépe.  


Poskytujeme také poradenské služby. Pokud máte problém, se kterým si nevíte rady, věříme, že náš odborný názor vám pomůže vybrat to nejlepší pro vaše zdraví a váš úsměv.

Extrakce

Extrakce zubů, vytržení osmiček a  stomatochirurgie

Šetrně, bezbolestně a v klidu 

Záleží nám na zachování vašich zubů. Děláme vše, co je v našich silách, abychom vaše zuby zachránili. V některých případech to bohužel není možné a je nám to velice lito. Některé zuby jsou extrahovány, protože jsou silně zkažené, jiné mohou mít pokročilé parodontální onemocnění nebo se zlomily tak, že je nelze opravit. Jiné zuby může být nutné odstranit, protože jsou v ústech špatně umístěny nebo v rámci přípravy na ortodontickou léčbu. Bez ohledu na důvod, pokud je odstranění zubu jedinou možností, usnadníme vám tento zákrok a uděláme vše pro to, aby ošetření proběhlo hladce, bezbolestně a v klidu. 


Naši lékaři jsou v Praze známí svým jemným a ohleduplným přístupem k extrakcím zubů. Jsme vybaveni a připraveni vám pomoci. 


Po extrakci zubu jedním z nejlepších způsobů, jak obnovit úsměv, zabránit ztrátě kosti a zlepšit dentální zdraví jsou zubní implantáty.

Lékaři během operace
Impl
-Ondřej_Pavlačík_fotograf_architektury_&_designu 1-49.jpg

Zubní implantáty

Pokud již není možné zachovat přirozený zub, je nejlepším řešením zubní implantát.

Přišli jste o zub, nebo vám nenarostl! Možná byl kaz příliš hluboký na to, aby se dal zub zahranit, nebo jste sportovali a dostali jste ránu do předních zubů! V některých situacích není možné zuby zachránit. Ať už je příčina jakákoli, ztráta zubu neznamená konec vašeho úsměvu nebo schopnosti žvýkat, mluvit a cítit se šťastně a sebevědomě. Zubní implantáty od Dr. Tarana vám navrátí zdraví a vdechnou vašemu chrupu nový život. 


Implantát funguje jako přirozený kořen, který nese korunku, můstek nebo dokonce zubní náhradu. Zubní implantáty vám nejen navrátí úsměv, ale jsou zároveň investicí do vašeho zdraví, protože zabraňují ztrátě kostní tkáně, posunu zubů, onemocnění dásní a dalším problémům. 


Díky preciznímu přístupu naši lékaři zajistí, že váš implantát bude vypadat a působit stejně jako vaše přirozené zuby. 
Ve Forward Dental používáme implantáty přední světové značky Straumann, která je známá prvotřídní kvalitou a trvanlivostí švýcarských implantátů.  


Počáteční investicí je vyšší než u lacinějších implantátů (jiných výrobců), fixních můstků nebo snímatelných náhrad, ale ve výsledku ušetří vám čas a peníze tím, že zabraní budoucím zdravotním komplikacím.  


Při správné údržbě a dobrém zdravotní stavu vám implantáty mohou posloužit déle než 15 let.

Dentální hygiena a bělení zubů

Ukažte světu svůj zdravý, přirozený a krásný úsměv.

Zuby jsou zadarmo, zubní kaz a infekce jsou drahé a zápach z úst je prostě trapný! Tomu všemu můžete předejít pravidelným čištěním a preventivními prohlídkami! 
Profesionální čištění zubů je to nejlepší, co můžete udělat pro udržení zdravých zubů. 


Hromadění plaku a zubního kamene kolem zubů a pod dásněmi může způsobit kaskádu zubních problémů, jako jsou zubní kazy, záněty dásní, ztráta kostí (parodontóza), zápach z úst, a dokonce i ztráta zubů. Pravidelná dentální hygiena ve Vysočanech zbaví vaše ústa škodlivých bakterií a zajistí výjimečné zdraví ústní dutiny po celý život. Pomocí ultrazvukového scaleru, ručních nástrojů a Airflow jemně odstraníme vám plak a zubní kámen. Naši odborníci vám také poradí, jak se o zuby správně starat doma, aby byly co nejdéle zdravé a krásné. 


Podle toho, co denně vidíte na sociálních sítích a ve filmech, byste si mohli myslet, že všichni mají přirozeně bílé zuby. Pravdou však je, že většina celebrit a influencerů si zuby důsledně bělí. Jen málokdo může dosáhnout skutečně bílých zubů bez malé pomoci navíc.


Doktor Taran a jeho tým věří, že byste měli mít úsměv, o který se rádi podělíte se světem. Pokud vaše zuby nejsou tak bílé, jak byste si přáli, můžeme vám pomoci získat úsměv, který budete milovat! Existuje spousta skvělých možností bělení zubů a ve Forward Dental používáme bělicí systémy předních světových značek jako je Beyond Teeth Whitening, White Dental Beauty, Opalescence a Yotuel. 


Bělejší a zářivější úsměv může zvýšit vaše sebevědomí a pomůže vám udělat skvělý dojem.

-+++IMG_0245.jpg
DH

Máte-li problém, se kterým si nevíte rady, objednejte se na konzultaci.

bottom of page